Lenco

LBTA-165

Pick-up complet automat, cu Bluetooth

Lenco

LBTA-165

Pick-up complet automat, cu Bluetooth

Form

949 lei

În stoc

Culoare Black

Ridicare gratuită din showroom
      Opțiuni plată în rate
      • Card Avantaj6 rate · Card Avantaj
      • Banca Transilvania6 rate · Banca Transilvania
      • Garanti Bank6 rate · Garanti Bank
      • Raiffeisen Bank12 rate · Raiffeisen Bank (în showroom)
      TBI Bank Klarna
      • Pick-up complet automat
      • Vinilul, în căști sau boxe Bluetooth
      • Doză Audio-Technica AT3600L inclusă
      • Ieșire RCA, preamplificator integrat
      • Platan și braț din metal
      • Disponibil în negru și în finisaj lemn
      Specificații tehnice
      • Pick-up complet automat, cu transmisie prin curea
      • Pornire automată, revenire automată a brațului și oprire automată la finalul discului
      • Două viteze: 33 și 45 rpm; adaptor de 45 rpm inclus
      • Platan din aluminiu; discuri de 7" și 12"
      • Doză Audio-Technica AT3600L, tip moving magnet (MM)
      • Braț de citire din metal, cu ridicare mecanică; fără reglaj anti-skating și fără reglaj al forței de apăsare
      • Preamplificator phono integrat, cu comutator ON-OFF
      • Bluetooth 5.3 pentru transmisie, spre boxe sau căști; rază de 10 m
      • Ieșire RCA și bornă de împământare; fără ieșire de căști și fără boxe integrate
      • Cablu RCA inclus
      • Alimentator extern, mufă DC 5,5 × 2,5 mm; consum în standby 0,22 W
      • Carcasă din lemn, capac antipraf din plastic, detașabil; 13,5 × 44 × 38,3 cm (Î × L × A), 4550 g

      Cod produs: LBTA-165BK

      • 30 de zile perioada de retur
      • Garanție luni
      • Livrare prin curier sau ridicare din showroom București
      Lenco LBTA-165 negru, cu capacul antipraf închis, pe o comodă cu discuri de vinil

      Lenco · Pick-up complet automat

      Apăsați „Start”, iar brațul pune singur acul pe disc.

      Transmisie prin curea, platan din aluminiu, doză Audio-Technica AT3600L, preamplificator phono integrat și Bluetooth 5.3 pentru transmisie, în carcasă din lemn.

      Pe scurtPornire, revenire a brațului și oprire automateVinilul, fără fir, în boxe sau căști BluetoothPreamplificator phono integrat și ieșire RCA

      Lenco LBTA-165 este un pick-up complet automat (pornirea, așezarea acului, revenirea brațului și oprirea se fac singure): la o apăsare pe butonul de pornire, brațul de citire se duce la începutul discului și așază acul, iar la final revine pe suport și platanul se oprește. Potrivit Lenco, intervenția manuală este minimă.

      Platanul din aluminiu este antrenat prin curea, brațul de citire este din metal, iar doza inclusă este o Audio-Technica AT3600L, de tip moving magnet. LBTA-165 are preamplificator phono integrat și nu are boxe proprii: îl legați prin cablul RCA la un amplificator extern sau la boxe active, ori trimiteți sunetul prin Bluetooth spre o boxă sau spre căști.

      O mână așază un disc de vinil pe platanul Lenco LBTA-165 negru, lângă butoanele Start și Stop

      Pornire, revenire și oprire, toate automate

      Puneți discul pe platan și apăsați butonul de pornire: brațul se mută singur la începutul discului și așază acul în poziția corectă. Când discul se termină, brațul revine pe suport, iar platanul se oprește. Potrivit Lenco, revenirea automată împiedică acul să se rotească mai departe la finalul discului, ceea ce reduce uzura acului și a discului, iar așezarea automată pune acul la fel, precis, la fiecare pornire.

      • Pornire automată, dintr-un buton
      • Revenire automată a brațului pe suport
      • Oprire automată la finalul discului
      Ce reglaje are brațul

      Brațul de citire are ridicare mecanică (o manetă care coboară și ridică brațul lin). Nu are reglaj anti-skating, reglaj al forței de apăsare sau reglaj fin al vitezei.

      33 / 45rpm, discuri de 7" și 12"
      5.3Bluetooth, transmisie, rază de 10 m
      AT3600Ldoză Audio-Technica, moving magnet
      4550 g13,5 × 44 × 38,3 cm

      Platan din aluminiu, braț din metal și doză Audio-Technica

      Platanul este din aluminiu, iar brațul de citire este din metal. Potrivit Lenco, platanul metalic reduce vibrațiile, iar brațul metalic ține acul într-o poziție stabilă. Doza inclusă este Audio-Technica AT3600L, de tip moving magnet (MM) (cel mai răspândit tip de doză: acul mișcă un magnet mic, care induce semnalul în bobine fixe).

      • Transmisie prin curea
      • Platan din aluminiu, braț de citire din metal
      • Doză Audio-Technica AT3600L, moving magnet (MM)
      Lenco LBTA-165 negru fără capac: platanul din aluminiu, brațul de citire și panoul de comandă
      Spatele Lenco LBTA-165: ieșirea RCA, comutatorul preamplificatorului, borna de împământare și mufa de alimentare

      Bluetooth sau cablu RCA: două feluri de a-l asculta

      Prin Bluetooth 5.3, LBTA-165 trimite sunetul discului fără fir spre o boxă Bluetooth sau spre căști Bluetooth, de la o distanță de până la 10 m. Pentru un sistem stereo, cablul RCA inclus și borna de împământare îl leagă la un amplificator extern sau la boxe active. Preamplificatorul phono este integrat și are un comutator ON-OFF pe spate.

      • Bluetooth 5.3, transmisie spre boxe sau căști
      • Ieșire RCA și bornă de împământare
      • Preamplificator phono integrat, cu comutator ON-OFF

      Carcasă din lemn, în negru sau în finisaj lemn

      Lenco a ales pentru LBTA-165 o carcasă din lemn, în locul carcasei din plastic întâlnite la multe pick-up-uri complet automate. Pick-up-ul are două variante: LBTA-165BK, negru, și LBTA-165WD, în finisaj lemn. Are 13,5 cm înălțime, 44 cm lățime și 38,3 cm adâncime, iar capacul antipraf din plastic se poate scoate.

      • Carcasă din lemn
      • Capac antipraf din plastic, detașabil
      • Două finisaje: negru și lemn
      Lenco LBTA-165 în finisaj lemn, vedere din față, cu capacul antipraf ridicat și un disc pe platan

      În cutie

      • Pick-up-ul Lenco LBTA-165 și capacul antipraf detașabil
      • Doza Audio-Technica AT3600L, moving magnet (MM)
      • Covoraș pentru platan
      • Adaptor pentru discurile de 45 rpm
      • Cablu RCA
      • Alimentator extern
      • Manual de utilizare (NL/EN/DE/FR/ES/DK/SE/IT/FI)

      Unde se așază în gama Lenco

      Mai jos, LBTA-165 lângă alte două pick-up-uri Lenco fără boxe integrate. LBTA-165 este singurul complet automat dintre ele. LBT-345 și L-455 au operare manuală, doză Ortofon 2M Red, anti-skating și forță de apăsare reglabilă.

      Lenco LBTA-165Lenco LBTA-165 Lenco LBT-345Lenco LBT-345 Lenco L-455Lenco L-455
      DozăAudio-Technica AT3600L, MMOrtofon 2M Red, MMOrtofon 2M Red, MM
      Operarecomplet automatămanualămanuală
      Bluetooth5.3, transmisie5.2, transmisienu
      Anti-skatingnudada, reglabil
      Forță de apăsare reglabilănudada
      Platanaluminiualuminiualuminiu
      Greutate4550 g5134 g6600 g
      Lenco LBTA-165

      Lenco LBTA-165

      • Produsul de pe această pagină
      • Complet automat
      • Bluetooth 5.3, transmisie
      • 4550 g
      Lenco LBT-345

      Lenco LBT-345 →

      • Doză Ortofon 2M Red
      • Bluetooth 5.2, transmisie
      • Anti-skating
      • 5134 g
      Lenco L-455

      Lenco L-455 →

      • Doză Ortofon 2M Red
      • Anti-skating reglabil, fără Bluetooth
      • Platan din aluminiu
      • 6600 g
      30 de zile returÎl ascultați acasă, cu discurile dumneavoastră.
      Plata în rateOpțiuni de finanțare la checkout.
      Consultanță de sistemVerificăm împreună ce se potrivește cu ce aveți acasă.
      Răspundem pe WhatsAppPentru orice întrebare înainte sau după cumpărare.

      Nu știți dacă Lenco LBTA-165 se potrivește cu ce aveți acasă? Scrieți-ne pe WhatsApp (L–V 9:30–19:00, S 10:00–15:00) — spuneți-ne ce amplificator, boxe sau căști aveți și vă spunem cum se leagă.

      Scrieți-ne pe WhatsApp

      Întrebări frecvente

      Am nevoie de amplificator sau de boxe?

      Da. LBTA-165 nu are boxe integrate. Sunetul discului ajunge fie prin cablul RCA la un amplificator extern sau la boxe active, fie prin Bluetooth la o boxă sau la căști Bluetooth. Preamplificatorul phono este deja în pick-up.

      Pot asculta vinilurile în căști?

      Da, în căști Bluetooth: LBTA-165 transmite sunetul discului fără fir, de la o distanță de până la 10 m. Pick-up-ul nu are ieșire pentru căști cu fir.

      Pot reda muzică de pe telefon prin el?

      Nu. Pe LBTA-165, Bluetooth-ul funcționează doar pentru transmisie: pick-up-ul trimite sunetul discului spre o boxă sau spre căști.

      Ce discuri pot asculta?

      Discuri de vinil de 7" și 12", la 33 sau 45 rpm. Pentru discurile de 45 rpm, în cutie se află un adaptor de 45 rpm.

      Lenco LBTA-165 sau LBT-345?

      Ambele au transmisie prin curea, platan din aluminiu, preamplificator phono comutabil și Bluetooth pentru transmisie. LBTA-165 este complet automat: pornește, așază acul și revine singur pe suport. LBT-345 are operare manuală, doză Ortofon 2M Red, anti-skating, forță de apăsare reglabilă și ieșire USB spre PC.

      Pe scurt, termenii

      Pick-up complet automat — pick-up care pornește, așază acul pe disc, readuce brațul pe suport și se oprește singur.
      Transmisie prin curea — motorul rotește platanul printr-o curea elastică, ceea ce ține vibrațiile motorului departe de disc.
      Doză moving magnet (MM) — cel mai răspândit tip de doză; acul mișcă un magnet mic, care induce semnalul în bobine fixe.
      Preamplificator phono — ridică semnalul foarte slab al dozei și îi corectează curba de egalizare, ca să poată intra într-un amplificator obișnuit.
      Ridicare mecanică a brațului — manetă care coboară și ridică brațul de citire lin, fără să atingeți acul.

      Specificații complete

      Pick-up
      Tippick-up complet automat
      Transmisieprin curea
      Viteze33 rpm, 45 rpm
      Platanaluminiu
      Discuri compatibile7", 12"
      DozăAudio-Technica AT3600L, moving magnet (MM)
      Braț de citiremetal
      Pornire automatăda
      Revenire automată a brațuluida
      Oprire automatăda
      Ridicare mecanică a brațuluida
      Reglaj anti-skatingnu
      Reglajul forței de apăsarenu
      Reglaj fin al vitezei (pitch)nu
      Ac de rezervă inclusnu
      Preamplificator, Bluetooth și conexiuni
      Preamplificator phono integratda, cu comutator ON-OFF
      Bluetoothversiunea 5.3; transmisie
      Rază Bluetooth10 m
      IeșiriRCA; bornă de împământare
      Ieșire pentru căștinu
      Boxe integratenu
      Alimentare, dimensiuni, greutate
      Alimentarealimentator extern; mufă DC 5,5 × 2,5 mm
      Consum în standby0,22 W
      Lungimea cablului de alimentare1,45 m
      Dimensiuni (Î × L × A)13,5 × 44 × 38,3 cm
      Greutate4550 g
      Carcasălemn
      Capac antiprafda, din plastic, detașabil
      Culorinegru, lemn

      © 2026 Audio Monkey

        Contul tău

        Intră în cont