Showroomul oficial Bang & Olufsen — ONE Herăstrău Towers Vezi detalii

Bang & Olufsen

Beosound Balance

Boxă wireless sculpturală cu sunet la 360°

Bang & Olufsen

Beosound Balance

Boxă wireless sculpturală cu sunet la 360°

Form

10 999 lei / Bucata 15 099 lei Resigilat: 10 599 lei

În stoc

Culoare Natural

Ridicare gratuita din showroom
      Optiuni plata in rate
      • Card Avantaj6 rate · Card Avantaj
      • Banca Transilvania6 rate · Banca Transilvania
      • Garanti Bank6 rate · Garanti Bank
      • Raiffeisen Bank12 rate · Raiffeisen Bank (in showroom)
      TBI Bank Klarna
      • Amplificare totală de 850 W
      • Șapte drivere, sunet la 360°
      • AirPlay, Google Cast, Spotify și TIDAL
      • Stejar sau marmură, lână și aluminiu
      • Corecție acustică a încăperii
      • Patru finisaje disponibile
      Specificatii tehnice
      • 1 × tweeter ¾" · 2 × 2" și 2 × 3" full-range · 2 × woofere 5¼"
      • 50 W + 4 × 100 W + 2 × 200 W în clasa D — total 850 W
      • Interval de frecvență 26 – 23.000 Hz
      • 104 dB SPL maxim la 1 m · bas 88 dB SPL
      • Active Room Compensation · Beam Width și Direction Control
      • Wi-Fi dual-band 2,4 și 5 GHz · Beolink Multiroom
      • Bluetooth 5.0 — SBC, AAC pe iOS
      • 2 × Ethernet · combo Line-in/optic · USB-C

      Cod produs: 1200502

      • 30 de zile perioada de retur
      • Garantie 24 luni
      • Transport gratuit pentru comenzi peste 300 RON in Romania
      • Livrare prin curier sau ridicare din showroom Bucuresti

      Resigilat

      Documente utile

      Beosound Balance în stejar natural pe o consolă, lângă un șemineu

      Bang & Olufsen · Boxă wireless multiroom

      Un obiect sculptural care umple camera cu sunet

      Beosound Balance îmbină silueta unei sculpturi contemporane cu lână și o bază din stejar sau marmură. Sunetul omnidirecțional la 360° se distribuie în întreaga încăpere, indiferent dacă boxa stă pe raft, pe consolă sau pe masă.

      Beosound Balance în Black și Natural, pe socluri de marmură

      Design care aparține interiorului

      Concepută de LAYER, studioul lui Benjamin Hubert, Beosound Balance aduce minimalismul scandinav în zona mobilierului. Corpul îmbrăcat în lână se ridică dintr-o bază sculptată, realizată din stejar sau marmură, iar aluminiul cu model Fibonacci completează compoziția. Proporțiile sale se potrivesc pe raft, pe consolă sau pe masă.

      Detaliu al discului superior din aluminiu al Beosound Balance

      Șapte drivere, sunet la 360°

      Șapte drivere, amplificate separat cu o putere totală de 850 W, construiesc o redare omnidirecțională la 360°. Configurația cu un tweeter, patru drivere full-range și două woofere coboară până la 26 Hz și atinge 104 dB SPL la 1 m, pentru acoperire sonoră în întreaga încăpere.

      Beosound Balance în stejar natural pe o comodă, într-un birou luminos

      Sunet adaptat locului său

      Active Room Compensation recalibrează redarea în funcție de poziția boxei. Beam Width Control schimbă deschiderea sunetului, iar Beam Direction Control îl orientează pe trei laturi. Astfel, Beosound Balance poate sta pe raft, pe consolă sau pe masă, inclusiv aproape de perete.

      Beosound Balance în stejar natural pe o măsuță de terazzo

      Streaming și multiroom, firesc integrate

      Apple AirPlay, Google Cast, Spotify Connect și TIDAL Connect aduc serviciile de streaming direct pe boxă, alături de B&O Radio, Deezer și QPlay 2.0. Beolink Multiroom conectează mai multe boxe Bang & Olufsen, iar Beolink Surround extinde integrarea într-un sistem surround.

      Interfața tactilă de pe discul de aluminiu al Beosound Balance

      Comenzi discrete, stereo simplu

      Senzorul de proximitate aprinde interfața tactilă prin suprafața din aluminiu la apropierea utilizatorului, iar modul de redare poate fi schimbat dintr-o atingere. Pentru audiție stereo, două unități Beosound Balance se împerechează din aplicația Bang & Olufsen și formează un set stereo.

      Două Beosound Balance împerecheate stereo

      Patru expresii ale aceluiași sunet

      Cele patru finisaje păstrează aceeași acustică: Natural cu stejar natural, Black cu stejar negru, White Marble cu marmură albă și inel auriu, plus Marbled Black Atelier Edition, cu textil negru și bază din marmură albă traversată de vinișoare negre dramatice.

      Beosound Balance în finisajul Natural
      Natural
      Beosound Balance în finisajul Black
      Black
      Beosound Balance în finisajul White Marble
      White Marble
      Beosound Balance în finisajul Marbled Black
      Marbled Black

      O sculptură pentru interior, cu sunet la 360° în întreaga cameră.

      Specificații complete

      Sunet
      Configurație difuzoare1 × ¾" tweeter · 2 × 2" full-range · 2 × 3" full-range · 2 × 5¼" woofere
      Amplificare1 × 50 W tweeter · 4 × 100 W full-range · 2 × 200 W woofere, toate class D — total 850 W
      Interval de frecvență26 – 23.000 Hz
      Nivel maxim de presiune acustică (SPL) @1 m104 dB SPL
      Capacitate de bas88 dB SPL
      Cameră recomandată10 – 80 m²
      Împerechere stereodouă Beosound Balance formează un set stereo
      Funcții audio avansateActive Room Compensation · Beam Width Control · Beam Direction Control (trei laturi) · Adaptive Bass Linearization · protecție termică
      EQ personalizabilpresetări și reglaj complet din aplicația Bang & Olufsen
      Construcție și materiale
      DesignerLAYER — Benjamin Hubert
      Materialealuminiu / lemn / marmură · lână · polimer
      Dimensiuni (L × Î × A)20 × 38 × 20 cm
      Greutatede la 7,2 kg, în funcție de finisaj
      Conectivitate
      Wi-Fidual-band 2,4 și 5 GHz · IEEE 802.11 b/g/a/n/ac
      Bluetooth5.0 — Android: SBC · iOS: SBC, AAC
      Servicii de streamingApple AirPlay · Spotify Connect · Google Cast · TIDAL Connect · B&O Radio · Deezer · QPlay 2.0
      Beolink Multiroomda, leagă mai multe boxe Bang & Olufsen
      Beolink Surroundda, împreună cu un soundbar Beosound sau un Beovision
      Conexiuni fizice2 × Ethernet · 1 × combo Line-in/optic · 1 × USB-C · 1 × alimentare
      Telecomenziaplicația Bang & Olufsen · Beoremote One BT · Beoremote Halo
      Comenzi pe produsda, interfață tactilă cu senzor de proximitate
      Alimentare
      Consum tipic100 W
      Consum în standby4,5 W
      Sursă de alimentareîncorporată, cu cablu de alimentare
      Poate fi așezată Beosound Balance lângă perete?

      Da. Active Room Compensation recalibrează redarea în funcție de poziție, inclusiv atunci când boxa este amplasată lângă perete.

      Ce servicii de streaming sunt disponibile?

      Boxa oferă Apple AirPlay, Google Cast, Spotify Connect, TIDAL Connect, B&O Radio, Deezer și QPlay 2.0.

      Pot fi împerecheate două boxe Beosound Balance în stereo?

      Da. Două unități Beosound Balance pot forma un set stereo prin aplicația Bang & Olufsen.

      Care este diferența dintre finisaje?

      Acustica rămâne aceeași. Natural și Black au baze din stejar, White Marble are marmură albă și inel auriu, iar Marbled Black Atelier Edition combină textil negru cu marmură albă și vinișoare negre.

      În cutie
      • Beosound Balance
      • Cablu de alimentare textil, 2 m
      • Ghid de pornire rapidă
      • Manual de utilizare
      • Certificat de garanție

      © 2026 Audio Monkey

        Contul tau

        Intra in cont